2022-09-23 09:00 - 10:30

Innowacje w przestrzeni miejskiej

dr Beata Słobodzian
Uniwersytet Gdański

adiunkt w Zakładzie Systemów Politycznych Instytutu Politologii UG. Zajmuje się problematyką samorządu terytorialnego - jego ustrojem, dokonującymi się zmianami w modelu funkcjonowania, strukturami terytorialnymi państwa.

Panel zamknięty

Współcześnie przed władzami samorządowymi  stoi wiele wyzwań. Wśród nich wymienić można poprawę jakości życia społeczności lokalnych, zachowanie i poprawę sytuacji ekonomicznej oraz ochronę środowisko naturalnego.  Wymaga to zastosowania nowoczesnych metod zarządzania miastem, które to odpowiadają za prawidłowy i efektywny przebieg wprowadzanych rozwiązań. Nowatorskie działania i inicjatywy w miastach dotyczą różnorodnych obszarów,wymagają także współpracy między różnymi ośrodkami.  Innowacje stanowią ogromną szansę dla współczesnych samorządów, ponieważ pozwalają budować pozycję gminy- miasta kształtującej w sposób nowoczesny swój wizerunek, która wyróżnia się na tle konkurencji. Ponadto stanowią istotny sygnał dla inwestorów, gdyż innowacyjne miasta sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości i przyczyniają się do wprowadzania nowych inwestycji. Starają się także być partnerem dla wszystkich zaangażowanych w proceskształtowania zrównoważonego rozwoju miasta.

profil photo: Andżelika Mirska

dr Andżelika Mirska

Demokratyczne innowacje w praktyce miast niemieckich

profil photo: Adam Jarosz