2022-09-22 09:00 - 10:30

profil photo: Małgorzata Lorencka

dr Małgorzata Lorencka
Uniwersytet Śląski w Katowicach

Adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się problematyką systemów politycznych Republiki Włoskiej i Republik Greckiej ze szczególnym uwzględnieniem systemu wyborczego i systemu partyjnego.

profil photo: Izolda Bokszczanin

dr hab. Izolda Bokszczanin

adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego

Panel zamknięty

Problem niestabilności politycznej we Włoszech został jeszcze bardziej pogłębiony poprzez kryzys ekonomiczny 2008 roku, kryzys migracyjny i kryzys pandemiczny. Dynamika zmian przyczyniła się do przekształceń wewnątrzpartyjnych, jak i relacji między partiami politycznymi. Celem niniejszego panelu jest przedstawienie głównych włoskich partii w okresie ostatnich kilkunastu lat, szczególnie w obliczu zbilżających się wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

dr hab. Rafał Dudała, prof. UJK
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach